Pawilon Handlowy – Projekt rozbudowy – konstrukcja

Zakres – projekty konstrukcji:

  1. inwentaryzacja budowlana
  2. ekspertyza budowlana
  3. projekt budowlany
  4. projekt wykonawczy

Projekt zrealizowano przy współpracy z „Pracownią Projektową Krzysztof Sierakowski”

Lokalizacja – Kluczbork

Inwestor – przedsiębiorstwo handlowe

Realizacja – 2012 r.

Opis

Przedmiotem opracowania była rozbudowa istniejącego pawilonu w kierunku północnym o dodatkową powierzchnie handlowo – ekspozycyjną. Zaprojektowana konstrukcja rozbudowy – stalowa dwunawowa, ramowa. Rygle główne oparte przegubowo na projektowanych słupach zewnętrznych, wewnętrznych oraz na istniejących słupach stalowych.

Dotychczas w rozbudowywanym pawilonie prowadzono  sprzedaż towarów gospodarstwa domowego, materiałów budowlanych, dekoracyjnych, elektronarzędzi, narzędzi, materiałów ogrodniczych, roślin, itp. W systemie samoobsługowym. Obecnie obiekt składa się z następujących części funkcjonalnych: sali sprzedaży, pomieszczeń socjalnych, pomieszczeń biurowo administracyjnych na antresoli oraz pomieszczeń technicznych.

Rozbudowywany pawilon jest obiektem jednokondygnacyjnym z antresolą. Budynek jednobryłowy w formie prostopadłościanu, konstrukcja nośna stalowa w lekkiej obudowie elementami kasetonowymi z blach elewacyjnych. Antresola o konstrukcji stalowej ze stropem żelbetowym monolitycznym na blasze trapezowej. Budynek niepodpiwniczony, posadowienie bezpośrednie na żelbetowych stopach fundamentowych. Układ nośny konstrukcji stanowią stalowe ramy dwunawowe, oparte na słupach zewnętrznych z kształtowników HEA oraz na słupach wewnętrznych HEA oraz na podciągach stalowych. Rygle ram stalowych z kształtowników o zmiennym przekroju. Pokrycie połaci dachowych stanowi blacha trapezowa bezpłatwiowa oparta bezpośrednio na ryglach ram konstrukcji stalowej.

 

 

wstecz